Kemal DÜRÜST

1971’de Limasol’da doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden müzik öğretmeni olarak mezun oldu. 1995 yılında Zümrütköy ve Serhatköy ilkokullarında geçici öğretmenlik yapan Dürüst, 1996-2005 yılları arasında Şehit Turgut Ortaokulu'nda müzik öğretmenliği yaptı.


Bu süre zarfında Lefke Avrupa Üniversitesi'nde işletme yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 1998'de Baf Ülkü Yurdu Spor Kulübü'nde yöneticilik görevinde bulundu. 1984-99 yılları arasında Güzelyurt Sanat Derneği'nde çeşitli pozisyonlarda görev yapan Dürüst, 1998-2005 yılları arasında derneğin başkanlığını yürüttü.


2005 - 2009 ve 2013 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti parlamento seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi'nden Güzelyurt milletvekili seçildi. 2006 - 2009 yıllarında UBP'nin genel sekreter yardımcılığını yaptı. 4 Mayıs 2009 - 27 Mayıs 2010 tarihleri arasında 8. Eroğlu Hükümetinde Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldı. 27 Mayıs 2010 - 7 Nisan 2011 tarihleri arasında ise 1. Küçük hükümetinde Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı yaptı. 7 Nisan 2011 - 7 Eylül 2012 tarihleri arasında yeniden Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaptı. 2013 – 2015 yılları arasında UBP Güzelyurt İlçe Başkanlığı yaptı. 15 Temmuz 2015 - 4 Nisan 2016 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanı olmuştur. 16 Nisan 2016 tarihinde kurulan Ulusal Birlik Partisi – Demokrat Parti Koalisyon Hükümetinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.
Evli ve iki çocuk babasıdır.